W ostatni czwartek (15.03) grupa „Małych Akademików” odbyła  pierwsze (z dziesięciu) spotkanie z panią inż. Olą w ramach projektu Archi-przygody. Temat zajęć brzmiał: Ja i moje otoczenie. Na początku dzieci dowiedziały na czym polega praca architekta, co to jest projekt, jaka jest różnica pomiędzy planszą, a makietą. Po krótkiej zabawie dzieci przystąpiły do pracy. Celem dzisiejszych zajęć było wzmocnienie postrzegania samego siebie w powiązaniu z dostrzeganiem tego, co uznajemy za pozytywne w otoczeniu; zwrócenie uwagi na współzależność człowiek –środowisko życia. Dzieci miały za zadanie narysować swój autoportret oraz ulubione miejsce tylko przy użyciu czarnego markera, aby rysunek był czytelny jak prace architektów.