Dnia 14.06 w grupie Szpaczki i Baśniowe Ludki odbyły się warsztaty florystyczne, które przeprowadziła zaprzyjaźniona z naszym przedszkolem właścicielka kwiaciarni 🙂

Celem zajęć było przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości z zakresu bukieciarstwa. Zajęcia miały na celu pokazanie najmłodszym kształtów, różnorodnych form, kolorów i struktur roślin. Podczas warsztatów dzieci doskonaliły również zdolności manualne, a także uczyły się wrażliwości na otaczającą przyrodę.

Tematem warsztatów były Flower boxy. Dzieci obejrzały potrzebne do pracy narzędzia i materiały. Z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do działania. Każdy samodzielnie, zgodnie ze wskazówkami florystki uzupełniał swój „box”. Przygotowane kompozycje kwiatowe będą piękna ozdobą domu naszych przedszkolaków 🙂

Godło Orła Białego
Herb miasta Poznań
Samorząd Pomocniczy miasta Poznań