W pierwszych dniach jesieni (26 września) rodzice i dzieci naszego przedszkola spotkali się w ogródku przedszkolnym z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Humory dopisały więc i zabawa była znakomita. Z tej okazji zostały zorganizowane dwa konkursy: na „Ziemniaka Dziwaka” i konkurs plastyczny „Jak aktywnie spędzam swój wolny czas”. Na rozgrzewkę przed licznymi „ziemniaczanymi konkurencjami”, zainspirowanymi przez Panie nauczycielki rodzice wraz z dziećmi zatańczyli wspólny taniec.

Pierwszą konkurencją były :wykopki”, przedszkolaki miały za zadanie wykopać ukryte w piaskownicy ziemniaki- dzieciom sprawiło to nie lada frajdę.

Uczestnicy mini festynu mogli się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in.: slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, rzut ziemniakiem do celu, obierkowy konkurs dla mam i tatusiów, wyszukiwanie ziemniaków z zamkniętymi oczyma wśród innych warzyw oraz „ziemniaczana” fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

Jak na Festyn przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków oraz różnych dodatków przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie Święta Pieczonego Ziemniaka dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wspólną zabawę.

 

Godło Orła Białego
Herb miasta Poznań
Samorząd Pomocniczy miasta Poznań