Baśniowe Ludki

Cześć, to my- wesoła gromada Baśniowych Ludków. Jesteśmy grupą dzieci 4 letnich. W sali możemy liczyć na pomoc pani Iwonki, pani Anastazji i pani Eli. Chodzimy do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znamy i nawiązujemy przyjaźnie. Bardzo lubimy przychodzić do naszego przedszkola i wspólnie się bawić. Tutaj czujemy się naprawdę bezpiecznie!

Chętnie uczestniczymy w zajęciach z rytmiki. Jesteśmy bardzo aktywni, gdy przychodzi czas na zajęcia korekcyjne i uważnie słuchamy na języku angielskim oraz logopedii.

Bardzo lubimy zajęcia ruchowe, plastyczne i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Nasze panie mówią, że jesteśmy małymi zuchami 🙂

ZAŁOŻENIA MAJ

WIOSENNA ŁĄKA

Różnicowanie pojęć: wyższy, niższy;

Przeliczanie dźwięków i odzwierciedlanie ich liczby za pomocą ruchu;

Nazywanie zwierząt zamieszkujących łąkę;

Odtwarzanie układu tanecznego przy piosence;

Składanie obrazka z sześcioelementowego.

MAMA I TATA

Rozmowy o rodzinie, wypowiedzi na temat zawodów, zajęć wykonywanych przez rodziców;

Rozpoznawanie i nazywanie przedmiotów za pomocą dotyku;

Porównywanie wysokości – posługiwanie się pojęciami: wyższy, niższy, taki sam;

Układanie rytmów według wzoru.;

Wykonywanie upominków dla rodziców.

ZWIERZĘTA DOMOWE

Układanie kompozycji z figur geometrycznych;

Określanie ciężarów przedmiotów – posługiwanie się pojęciami: cięższy, lżejszy;

Poznawanie zawodu weterynarza.

JABŁKO I MARCHEWKA

W piątek 12 października wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrody Ekologicznego Gładysiaków w Wirach. W tym dniu zgłębiliśmy wszelkie tajemnice na temat jabłka i marchewki. Naszym zadaniem było starcie jabłka na tarce, przygotowanie świeżego soku z jabłek i marchewek oraz dekorowanie jabłek słodkim lukrem oraz słodką posypką. Ponadto poznaliśmy wszelkie tajemnice marchewki. Na koniec dowiedzieliśmy się co można przygotować z poznanych owoców i warzyw. Po solidnej porcji witamin z dobrymi humorami wróciliśmy do przedszkola.