Żabki

Witaj w Grupie Żabek!

Jesteśmy grupą dzieci 5 letnich. Naszą grupą opiekują się panie: Iza, Danusia i Ola. Naszą społeczność tworzy 11 chłopców i 13 dziewczynek.

Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola, ponieważ tutaj poznajemy nowych kolegów i koleżanki. Mamy okazję nauczyć się zasad życia w społeczności rówieśników, pokazać i rozwijać swoje pierwsze dziecięce zainteresowania. Jesteśmy pogodni, ciekawi oraz aktywni podczas zabaw i zajęć. Lubimy gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej i w ogródku. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek, a także chętnie bawimy się ze sobą. Wszystko to sprawia, że nigdy się nie nudzimy podczas pobytu w przedszkolnym świecie.

 

 


CZERWIEC

 1. Dzień Dziecka

  – rozmowy o prawach i obowiązkach dzieci

  – rozmowy o podobieństwach i różnicach między ludźmi

  – zabawy w mówienie pierwszej głoski, w wyszukiwanie ludzi i zwierząt według określonej cechy

  – śpiewanie piosenek, czytanie opowiadań

 2. Wakacje tuż- tuż….

  – rozmowy o ciekawych miejscach, gdzie można spędzić wakacje, planowanie wyjazdów

  – zabawy w łączenie głosek w wyrazy, wskazywanie głoski h

  – przeliczanie elementów w zbiorach, ćwiczenie dodawania i odejmowania

  – zabawy na świeżym powietrzu

 3. Kolory lata

  – zabawy z kolorami w roli głównej, rozmowy o odcieniach kolorów

  – porównywanie długości różnych przedmiotów

  – zabawy w „Dyktando graficzne”

  – prace plastyczne

 4. Do widzenia, przedszkole

  rozmowy o tym co wydarzyło się w przedszkolu przez cały rok- co dziecko wspomina najlepiej, co było mniej przyjemne

  – planowanie do kogo można wysłać wakacyjne pocztówki z pozdrowieniami

  – omawianie wakacyjnych planów ze szczególnym uwzględnieniem dbania o bezpieczeństwo

  – występy artystyczne- pożegnanie przedszkola


Wizyta u Pierwszego Zastępcy Prezydenta

Na dzień 02.10.2018r. dzieci z grupy Żabki czekały z niecierpliwością. W tym dniu odwiedziły Pierwszego Zastępce Prezydenta Miasta Poznań Mariusza Wiśniewskiego, który oprowadził je po Urzędzie Miasta. Prezydent opowiedział o swojej pracy, obowiązkach zawodowych, o mieście oraz odpowiadał na przeróżne, czasem trudne pytania. Na dzieci czekała miła niespodzianka, zostały bowiem poczęstowane cukierkami i ruszyły dalej do Sali Sesyjnej, Sali Białej oraz do gabinetu Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.


         Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W dniu 11 października dzieci z grupy Żabki wybrały się z wizytą do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W ramach tych niecodziennych zajęć dzieci pod kierunkiem kustosza muzeum zwiedziły znajdującą się tam wystawę, w sali audio obejrzały krótki film dotyczący symboli narodowych oraz wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.


 Brama Poznania warsztaty „Podróż pełna przygód”

26.10.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na wycieczkę do Bramy Poznania, aby wziąć udział w warsztatach „Podróż pełna przygód”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak podróżowano dawniej i dziś, rozmawiały o bezpieczeństwie w podróży oraz utrwaliły znaki drogowe. Na koniec w sali warsztatowej każde dziecko samodzielnie wykonało odblask.

 


Spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu”

21.11.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się odbioru sztuki. Dzieci z zapartym tchem obejrzały zabawny spektakl oraz nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


Wizyta w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej

29.11.2018 dzieci z grupy Żabki odwiedziły Wielkopolską Telewizję Kablową w Poznaniu z siedzibą przy ul. Bolesława Krzywoustego 72. Dzieci miały okazję odwiedzić charakteryzatornie, garderobę, studio telewizyjne i reżyserkę. Przedszkolaki mogły chodź przez chwilę poczuć, jak to jest pracować przed kamerą. Wiele dzieci dało próbkę swoich możliwości wcielając się w rolę prezentera pogody. Było to niezwykłe spotkanie.


Warsztaty MAJSTERKOWO w Castoramie

Dnia 13.12 dzieci z grupy Żabki na specjalne zaproszenie taty Artura udały się do Castoramy na warsztaty MAJSTERKOWO. Przedszkolaki samodzielnie wykonały lokomotywę z wagonikiem, a następnie zwiedziły: świąteczną wystawę, magazyn oraz basen przeciwpożarowy. Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem wykonywały swoją pracę. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Na koniec każdy otrzymał dyplom i upominek od organizatorów.


Pieczenie pierników 🙂

W drugim tygodniu grudnia Żabki zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Przedszkolaki samodzielnie wygniatały i wałkowały ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek- prezentów, choinek, aniołków, bałwanków. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni.


Wigilia i odwiedziny Gwiazdora w Żabkach

W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12 panowała radosna i ożywiona atmosfera. Dzieci wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz wspólnie zjadły uroczysty, wigilijny obiad z tradycyjnymi potrawami. Nie obyło się bez odwiedzin Gwiazdora, który obdarował dzieci upominkami i jednym, dużym prezentem dla całej naszej grupy 🙂Jasełka w Przedszkolu nr 150 Baśniowy Dom

Na specjalnie zaproszenie mamy Tomka w dniu 10.01.2019r. udaliśmy się do Przedszkola Baśniowy Dom na os. Rusa, aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy Smerfy. Przedstawienie było wyjątkowe, a mali aktorzy z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Żabki były zachwycone występem starszych kolegów 🙂


 Musical „Co w trawie piszczy?” – kino Apollo

Dzieci z grupy Żabki dnia 14.02.2019r. obejrzały w kinie Apollo barwny musical „Co w trawie piszczy?” prezentowany przez Teatr Muzyczny FORTE. Przygody mieszkańców łąki pokazały, że choć wszyscy różnią się od siebie to wspólnymi siłami można pokonać trudności, a „inność” nie jest wadą. Dzieci były zachwycone spektaklem i opowiadały o nim z ogromnym entuzjazmem.


Zawody Sportowy Zajączek

W poniedziałek 01 kwietnia Żabki wzięły udział w sportowych rozgrywkach dla przedszkolaków- Sportowy Zajączek organizowanych przez POSiR. Przedszkolacy rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych, a także wzięli udział w zabawach tanecznych z wielkanocnym zającem oraz zabawach na dmuchańcach. Na uczestników czekały nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz pamiątkowych koszulek. Zabawa była super!

    


Wielkanocne śniadanie i poszukiwanie zajączka

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Wielkanocne śniadanie. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, na którym były świąteczne przysmaki przygotowane przez panie kucharki. Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na zajączka 🙂 Okazało się, że upominki dla naszej grupy były pozostawione w ogrodzie przedszkolnym 🙂 Ten dzień był wyjątkowy!

 


Poznań Design Festiwal ATMOSFERA

13 maja Żabki uczestniczyły w Poznań Design Festiwal w Starym Browarze. Hasło tegorocznego festiwalu to „Atmosfera”. Zadaniem przedszkolaków było stworzenie oczyszczaczy powietrza z papierowych materiałów: rolek, tekturek, taśmy malarskiej, kubeczków i talerzyków. Po skończonej pracy uczestnicy opowiadali o swoich pomysłach na czyste powietrze. Pomysłowość dzieci była zachwycająca!

   


22. Biennale Sztuki dla dziecka

W ramach 22. Biennale Sztuki dla dziecka dnia 27 maja Żabki udały się do Centrum Kultury Zamek do Kina Pałacowego na film „ Mały rondelek Anatola i inne krótkie filmy”. Zestaw filmów opowiadał o osobach wyjątkowych. Pokazał, że pomimo tego, że jesteśmy różni nic nie musi nas ograniczać.

  

Godło Orła Białego
Herb miasta Poznań
Samorząd Pomocniczy miasta Poznań