Żabki

Witaj w Grupie Żabek!

Jesteśmy grupą dzieci 5 letnich. Naszą grupą opiekują się panie: Iza, Danusia i Ola. Naszą społeczność tworzy 11 chłopców i 13 dziewczynek.

Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola, ponieważ tutaj poznajemy nowych kolegów i koleżanki. Mamy okazję nauczyć się zasad życia w społeczności rówieśników, pokazać i rozwijać swoje pierwsze dziecięce zainteresowania. Jesteśmy pogodni, ciekawi oraz aktywni podczas zabaw i zajęć. Lubimy gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej i w ogródku. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek, a także chętnie bawimy się ze sobą. Wszystko to sprawia, że nigdy się nie nudzimy podczas pobytu w przedszkolnym świecie.

1. Na starej fotografii

analiza i synteza wzrokowa- umiejętność omawiania obrazków

– rozpoznawanie i podawanie nazw przedmiotów codziennego użytku

– wyszukiwanie różnic na obrazkach

klasyfikowanie przedmiotów według cech podczas zabaw matematycznych, doskonalenie umiejętności liczenia

– rozmowa na temat członków rodziny, przodków

2. Jesienne muzyka

– doskonalenie umiejętności układania rytmów i przeliczanie w granicach możliwości dzieci

– doskonalenie umiejętności rozwiązywania zagadek, ćwiczenia słuchowe

– odkrywanie własnych możliwości teatralnych

– dokonywanie obserwacji w najbliższym otoczeniu i odkrywanie dźwięków z różnych przedmiotów

– podnoszenie sprawności fizycznej i manualnej

3. Mali artyści

– kolorowanie według wzoru, podawanie nazw figur geometrycznych

– zabawy przy piosence, zabawy dydaktyczno- ruchowe

– uważne słuchanie opowiadania

– budowanie zdań rozwiniętych podczas zabawy

– dokonywanie analizy i syntezy sylabowej

4. Ciepło i miło

– doskonalenie analizy i syntezy słuchowej

– opowiadanie historyjki obrazkowej

– doskonalenie narządów mowy w trakcie zabaw

– odkrywanie znaczenie ciepłego ubierania zgodnego z porą roku, w oparciu o wiedzę i doświadczenie dzieci

– rozmowa tematyczna kierowana pytaniami- zapoznanie z różnymi rodzajami elektrowni

– poznanie miejsc, klimatu, roślinności, gdzie zawsze jest ciepło

Wizyta u Pierwszego Zastępcy Prezydenta

Na dzień 02.10.2018r. dzieci z grupy Żabki czekały z niecierpliwością. W tym dniu odwiedziły Pierwszego Zastępce Prezydenta Miasta Poznań Mariusza Wiśniewskiego, który oprowadził je po Urzędzie Miasta. Prezydent opowiedział o swojej pracy, obowiązkach zawodowych, o mieście oraz odpowiadał na przeróżne, czasem trudne pytania. Na dzieci czekała miła niespodzianka, zostały bowiem poczęstowane cukierkami i ruszyły dalej do Sali Sesyjnej, Sali Białej oraz do gabinetu Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W dniu 11 października dzieci z grupy Żabki wybrały się z wizytą do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W ramach tych niecodziennych zajęć dzieci pod kierunkiem kustosza muzeum zwiedziły znajdującą się tam wystawę, w sali audio obejrzały krótki film dotyczący symboli narodowych oraz wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.