Żabki

Witaj w Grupie Żabek!

Jesteśmy grupą dzieci 5 letnich. Naszą grupą opiekują się panie: Iza, Danusia i Ola. Naszą społeczność tworzy 11 chłopców i 13 dziewczynek.

Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola, ponieważ tutaj poznajemy nowych kolegów i koleżanki. Mamy okazję nauczyć się zasad życia w społeczności rówieśników, pokazać i rozwijać swoje pierwsze dziecięce zainteresowania. Jesteśmy pogodni, ciekawi oraz aktywni podczas zabaw i zajęć. Lubimy gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej i w ogródku. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek, a także chętnie bawimy się ze sobą. Wszystko to sprawia, że nigdy się nie nudzimy podczas pobytu w przedszkolnym świecie.

1. Skok w Nowy Rok

– rozmowy o zmianach w przyrodzie zależnych od pory roku

– rozmowy o noworocznych postanowieniach- wspólne planowanie działań, dzielenie się marzeniami

– zabawy w mówienie pierwszej głoski

– zabawy w wyszukiwanie według cech

2. Wszędzie biało

– rozmowy o miejscach, gdzie zawsze jest zima i śnieg

– przeliczanie różnych przedmiotów w otoczeniu

– śpiewanie piosenek, czytanie opowiadań i wierszy, recytowanie rymowanek

– zabawy w wodzenie palcem po śladzie

3. Babcia i Dziadek

– rozmowy o tradycjach rodzinnych i wspólnym świętowaniu

– stworzenie upominków dla babci i dziadka

– wyszukiwanie głosek p/ b w słyszanych słowach

– dorysowywanie brakujących elementów

4. Zimowe zabawy

– rozmowy o ulubionych zabawach i sportach zimowych

– aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu

– zabawy w przeliczanie głosek w wyrazach

– układanie rytmów, układanie zbiorów pięcioelementowych

– określanie po prawej/ po lewej stronie

Wizyta u Pierwszego Zastępcy Prezydenta

Na dzień 02.10.2018r. dzieci z grupy Żabki czekały z niecierpliwością. W tym dniu odwiedziły Pierwszego Zastępce Prezydenta Miasta Poznań Mariusza Wiśniewskiego, który oprowadził je po Urzędzie Miasta. Prezydent opowiedział o swojej pracy, obowiązkach zawodowych, o mieście oraz odpowiadał na przeróżne, czasem trudne pytania. Na dzieci czekała miła niespodzianka, zostały bowiem poczęstowane cukierkami i ruszyły dalej do Sali Sesyjnej, Sali Białej oraz do gabinetu Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W dniu 11 października dzieci z grupy Żabki wybrały się z wizytą do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W ramach tych niecodziennych zajęć dzieci pod kierunkiem kustosza muzeum zwiedziły znajdującą się tam wystawę, w sali audio obejrzały krótki film dotyczący symboli narodowych oraz wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

Brama Poznania warsztaty „Podróż pełna przygód”

26.10.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na wycieczkę do Bramy Poznania, aby wziąć udział w warsztatach „Podróż pełna przygód”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak podróżowano dawniej i dziś, rozmawiały o bezpieczeństwie w podróży oraz utrwaliły znaki drogowe. Na koniec w sali warsztatowej każde dziecko samodzielnie wykonało odblask.

Spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu”

21.11.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się odbioru sztuki. Dzieci z zapartym tchem obejrzały zabawny spektakl oraz nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Wizyta w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej

29.11.2018 dzieci z grupy Żabki odwiedziły Wielkopolską Telewizję Kablową w Poznaniu z siedzibą przy ul. Bolesława Krzywoustego 72. Dzieci miały okazję odwiedzić charakteryzatornie, garderobę, studio telewizyjne i reżyserkę. Przedszkolaki mogły chodź przez chwilę poczuć, jak to jest pracować przed kamerą. Wiele dzieci dało próbkę swoich możliwości wcielając się w rolę prezentera pogody. Było to niezwykłe spotkanie.

Warsztaty MAJSTERKOWO w Castoramie

Dnia 13.12 dzieci z grupy Żabki na specjalne zaproszenie taty Artura udały się do Castoramy na warsztaty MAJSTERKOWO. Przedszkolaki samodzielnie wykonały lokomotywę z wagonikiem, a następnie zwiedziły: świąteczną wystawę, magazyn oraz basen przeciwpożarowy. Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem wykonywały swoją pracę. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Na koniec każdy otrzymał dyplom i upominek od organizatorów.

Pieczenie pierników 🙂

Wigilia i odwiedziny Gwiazdora w Żabkach

W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12 panowała radosna i ożywiona atmosfera. Dzieci wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz wspólnie zjadły uroczysty, wigilijny obiad z tradycyjnymi potrawami. Nie obyło się bez odwiedzin Gwiazdora, który obdarował dzieci upominkami i jednym, dużym prezentem dla całej naszej grupy 🙂

Jasełka w Przedszkolu nr 150 Baśniowy Dom