Żabki

Witaj w Grupie Żabek!

Jesteśmy grupą dzieci 5 letnich. Naszą grupą opiekują się panie: Iza, Danusia i Ola. Naszą społeczność tworzy 11 chłopców i 13 dziewczynek.

Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola, ponieważ tutaj poznajemy nowych kolegów i koleżanki. Mamy okazję nauczyć się zasad życia w społeczności rówieśników, pokazać i rozwijać swoje pierwsze dziecięce zainteresowania. Jesteśmy pogodni, ciekawi oraz aktywni podczas zabaw i zajęć. Lubimy gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej i w ogródku. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek, a także chętnie bawimy się ze sobą. Wszystko to sprawia, że nigdy się nie nudzimy podczas pobytu w przedszkolnym świecie.

 


STYCZEŃ

 1. Skok w Nowy Rok

  – rozmowy o zmianach w przyrodzie zależnych od pory roku

  – rozmowy o noworocznych postanowieniach- wspólne planowanie działań, dzielenie się marzeniami

  – zabawy w mówienie pierwszej głoski

  – zabawy w wyszukiwanie według cech

 2. Wszędzie biało

  – rozmowy o miejscach, gdzie zawsze jest zima i śnieg

  – przeliczanie różnych przedmiotów w otoczeniu

  – śpiewanie piosenek, czytanie opowiadań i wierszy, recytowanie rymowanek

  – zabawy w wodzenie palcem po śladzie

 3. Babcia i Dziadek

  – rozmowy o tradycjach rodzinnych i wspólnym świętowaniu

  – stworzenie upominków dla babci i dziadka

  – wyszukiwanie głosek p/ b w słyszanych słowach

  – dorysowywanie brakujących elementów

 4. Zimowe zabawy

  – rozmowy o ulubionych zabawach i sportach zimowych

  – aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu

  – zabawy w przeliczanie głosek w wyrazach

  – układanie rytmów, układanie zbiorów pięcioelementowych

  – określanie po prawej/ po lewej stronie


Wizyta u Pierwszego Zastępcy Prezydenta

Na dzień 02.10.2018r. dzieci z grupy Żabki czekały z niecierpliwością. W tym dniu odwiedziły Pierwszego Zastępce Prezydenta Miasta Poznań Mariusza Wiśniewskiego, który oprowadził je po Urzędzie Miasta. Prezydent opowiedział o swojej pracy, obowiązkach zawodowych, o mieście oraz odpowiadał na przeróżne, czasem trudne pytania. Na dzieci czekała miła niespodzianka, zostały bowiem poczęstowane cukierkami i ruszyły dalej do Sali Sesyjnej, Sali Białej oraz do gabinetu Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.


         Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W dniu 11 października dzieci z grupy Żabki wybrały się z wizytą do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W ramach tych niecodziennych zajęć dzieci pod kierunkiem kustosza muzeum zwiedziły znajdującą się tam wystawę, w sali audio obejrzały krótki film dotyczący symboli narodowych oraz wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.


 Brama Poznania warsztaty „Podróż pełna przygód”

26.10.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na wycieczkę do Bramy Poznania, aby wziąć udział w warsztatach „Podróż pełna przygód”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak podróżowano dawniej i dziś, rozmawiały o bezpieczeństwie w podróży oraz utrwaliły znaki drogowe. Na koniec w sali warsztatowej każde dziecko samodzielnie wykonało odblask.

 


Spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu”

21.11.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się odbioru sztuki. Dzieci z zapartym tchem obejrzały zabawny spektakl oraz nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


Wizyta w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej

29.11.2018 dzieci z grupy Żabki odwiedziły Wielkopolską Telewizję Kablową w Poznaniu z siedzibą przy ul. Bolesława Krzywoustego 72. Dzieci miały okazję odwiedzić charakteryzatornie, garderobę, studio telewizyjne i reżyserkę. Przedszkolaki mogły chodź przez chwilę poczuć, jak to jest pracować przed kamerą. Wiele dzieci dało próbkę swoich możliwości wcielając się w rolę prezentera pogody. Było to niezwykłe spotkanie.


Warsztaty MAJSTERKOWO w Castoramie

Dnia 13.12 dzieci z grupy Żabki na specjalne zaproszenie taty Artura udały się do Castoramy na warsztaty MAJSTERKOWO. Przedszkolaki samodzielnie wykonały lokomotywę z wagonikiem, a następnie zwiedziły: świąteczną wystawę, magazyn oraz basen przeciwpożarowy. Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem wykonywały swoją pracę. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Na koniec każdy otrzymał dyplom i upominek od organizatorów.


Pieczenie pierników 🙂

W drugim tygodniu grudnia Żabki zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Przedszkolaki samodzielnie wygniatały i wałkowały ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek- prezentów, choinek, aniołków, bałwanków. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni.


Wigilia i odwiedziny Gwiazdora w Żabkach

W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12 panowała radosna i ożywiona atmosfera. Dzieci wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz wspólnie zjadły uroczysty, wigilijny obiad z tradycyjnymi potrawami. Nie obyło się bez odwiedzin Gwiazdora, który obdarował dzieci upominkami i jednym, dużym prezentem dla całej naszej grupy 🙂Jasełka w Przedszkolu nr 150 Baśniowy Dom

Na specjalnie zaproszenie mamy Tomka w dniu 10.01.2019r. udaliśmy się do Przedszkola Baśniowy Dom na os. Rusa, aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy Smerfy. Przedstawienie było wyjątkowe, a mali aktorzy z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Żabki były zachwycone występem starszych kolegów 🙂

 

Godło Orła Białego
Herb miasta Poznań
Samorząd Pomocniczy miasta Poznań