Żabki

Witaj w Grupie Żabek!

Jesteśmy grupą dzieci 5 letnich. Naszą grupą opiekują się panie: Iza, Danusia i Ola. Naszą społeczność tworzy 11 chłopców i 13 dziewczynek.

Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola, ponieważ tutaj poznajemy nowych kolegów i koleżanki. Mamy okazję nauczyć się zasad życia w społeczności rówieśników, pokazać i rozwijać swoje pierwsze dziecięce zainteresowania. Jesteśmy pogodni, ciekawi oraz aktywni podczas zabaw i zajęć. Lubimy gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej i w ogródku. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek, a także chętnie bawimy się ze sobą. Wszystko to sprawia, że nigdy się nie nudzimy podczas pobytu w przedszkolnym świecie.

I           ŚWIĄTECZNE POCZTÓWKI

1. Rozwijanie kreatywności poprzez wymyślanie scenariuszy i rysowanie odpowiedzi na zadane pytanie
  2. Poznajemy głoskę „k”
  3. Zachęcanie do używania zwrotów: najpierw, na początku, później, na koniec, na zakończenie
  4. Rozpoznawanie szeregów wzorów graficznych
  5. Wyszukiwanie oznak nadchodzącej zimy

II         ZIMOWE ŚPIOCHY

1. Ćwiczenia małej motoryki – dorysowywanie brakujących elementów
  2. Ćwiczenia słownikowe – tworzenie zdań złożonych
  3. Doskonalenie umiejętności sprawnego przeliczania i rozdzielania po tyle samo
  4. Ćwiczenie pamięci wzrokowej poprzez układanie obrazków we właściwej kolejności
  5. Doskonalenie realizacji podanych rytmów

III        ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI

1. Doskonalenie umiejętności klasyfikowania przedmiotów oraz ich przeliczania w zakresie dostępnym dla dziecka
  2. Wdrażanie do posługiwania się pojęciami: najwyższy, najniższy, średni
  3. Odzwierciedlanie ilości za pomocą zbiorów zastępczych
  4. Pogłębianie wiedzy dzieci na temat polskich tradycji wigilijnych
  5. Zachęcanie dzieci do wypowiedzi na temat swoich odczuć

IV        ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

1. Rozwijanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi
  2. Doskonalenie umiejętności planowania czynności
  3. Kształtowanie umiejętności tworzenia pojęcia na podstawie definicji
  4. Rozwijanie wyobraźni ruchowej i umiejętności pantomimicznych dzieci
  5. Zachęcanie dzieci do kolędowania

Wizyta u Pierwszego Zastępcy Prezydenta

Na dzień 02.10.2018r. dzieci z grupy Żabki czekały z niecierpliwością. W tym dniu odwiedziły Pierwszego Zastępce Prezydenta Miasta Poznań Mariusza Wiśniewskiego, który oprowadził je po Urzędzie Miasta. Prezydent opowiedział o swojej pracy, obowiązkach zawodowych, o mieście oraz odpowiadał na przeróżne, czasem trudne pytania. Na dzieci czekała miła niespodzianka, zostały bowiem poczęstowane cukierkami i ruszyły dalej do Sali Sesyjnej, Sali Białej oraz do gabinetu Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W dniu 11 października dzieci z grupy Żabki wybrały się z wizytą do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. W ramach tych niecodziennych zajęć dzieci pod kierunkiem kustosza muzeum zwiedziły znajdującą się tam wystawę, w sali audio obejrzały krótki film dotyczący symboli narodowych oraz wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.

Brama Poznania warsztaty „Podróż pełna przygód”

26.10.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na wycieczkę do Bramy Poznania, aby wziąć udział w warsztatach „Podróż pełna przygód”. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak podróżowano dawniej i dziś, rozmawiały o bezpieczeństwie w podróży oraz utrwaliły znaki drogowe. Na koniec w sali warsztatowej każde dziecko samodzielnie wykonało odblask.

Spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu”

21.11.2018 dzieci z grupy Żabki udały się na spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się odbioru sztuki. Dzieci z zapartym tchem obejrzały zabawny spektakl oraz nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Wizyta w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej

29.11.2018 dzieci z grupy Żabki odwiedziły Wielkopolską Telewizję Kablową w Poznaniu z siedzibą przy ul. Bolesława Krzywoustego 72. Dzieci miały okazję odwiedzić charakteryzatornie, garderobę, studio telewizyjne i reżyserkę. Przedszkolaki mogły chodź przez chwilę poczuć, jak to jest pracować przed kamerą. Wiele dzieci dało próbkę swoich możliwości wcielając się w rolę prezentera pogody. Było to niezwykłe spotkanie.