Język angielski – Baśniowe Ludki

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować, że od początku roku szkolnego prowadzę zajęcia z języka angielskiego w grupie Baśniowe Ludki. Dla Państwa dziecka jest to najprawdopodobniej pierwszy rok nauki języka angielskiego, dlatego dokładam wszelkich starań, by ta nowa przygoda była dla niego pozytywnym i dającym dużo radości doświadczeniem. Wasze dziecko poznaje język za pomocą historyjek, piosenek oraz wielu różnorodnych, ciekawych zabaw i ćwiczeń. Podczas zajęć towarzyszy nam przyjazna małpka Cheeky (główny bohater podręcznika Hello Cheeky), którą dzieci bardzo polubiły.
W każdym rozdziale Państwa dziecko będzie miało okazję zapoznać się z nową historyjką. Małpka Cheeky występuje we wszystkich opowieściach, a w niektórych przygodach towarzyszą jej również trzyletni Tom i jego rówieśniczka Ellie. Historyjki dotyczą tematów związanych z codziennym życiem, tak by Państwa dziecko mogło odnieść je do swoich doświadczeń.
Po pierwszym miesiącu nauki języka angielskiego Wasze dziecko z sukcesem ukończyło pierwszy rozdział podręcznika Hello Cheeky. Zapoznało się z głównym bohaterem kursu, czyli małpką Cheeky, oraz jego przyjaciółmi: Tomem i Ellie. W ramach tego rozdziału Państwa dziecko poznało strukturę zajęć języka angielskiego, w tym piosenki Hello i Bye-bye, które sygnalizują początek i koniec każdej lekcji, a także inne stosowane rutynowo rymowanki.
Tematem przewodnim rozdziału są części ciała. Wasze dziecko wysłuchało historyjki Hello, Cheeky Monkey!, w której małpka Cheeky chowa się wśród gałęzi, by zrobić niespodziankę bawiącym się pod drzewem Tomowi i Ellie. Podczas zajęć śpiewaliśmy również piosenki Eyes, ears, mouth oraz Round and round. Każdej z nich towarzyszą odpowiednie gesty. Warto zachęcić dziecko, aby wspólnie z Wami śpiewało te piosenki w domu i pokazało Państwu, jak odgrywać ich treść.
Poniżej zamieszczam teksty piosenek, dzięki którym możecie utrwalać język angielski z dziećmi w domu.
Eyes, ears, mouth
Wiggle them about!
Eyes, ears, mouth
Round and round
Round and round the garden,
Like a Cheeky Monkey.
Eyes,
Ears,
And one big mouth.
Mam nadzieję, że obserwowanie, jak Państwa dziecko nabiera pewności siebie w języku angielskim, sprawi Państwu wiele radości.
Pozdrawiam,
Grażyna Krygier