Język angielski – Mali Akademicy

Najważniejsze słownictwo poznane na zajęciach

CZĘŚCI CIAŁA:

• clap your hands
  • stamp your feet
  • wave
  • shake hands with (your friend)
  • hug
  • smile
  • blow a kiss
  • swing (your arms/legs/…)
  • show me (your arms/legs/…)
  • touch (your feet/nose/…)
  • point
  • colour
  • take (crayons/scissors/…)
  • hold (this card)
  • sing
  • look
  • listen

RODZINA:

• mummy
  • daddy
  • sister
  • brother
  • baby
  • granny/grandma
  • grandpa

Szanowni Państwo,

Wasze dziecko z sukcesem ukończyło pierwszy rozdział podręcznika Cheeky Monkey 2. Zapoznało się z głównym bohaterem kursu, czyli małpką Cheeky, oraz jego przyjaciółmi: lwem Rorym, Tomem i Ellie. W ramach tego rozdziału Państwa dziecko poznało strukturę zajęć języka angielskiego, w tym piosenki Hello i Bye-bye, które sygnalizują początek i koniec każdej lekcji, a także inne stosowane rutynowo rymowanki.
Tematem przewodnim rozdziału są części ciała. Wasze dziecko wysłuchało historyjki What’s the matter?, w której Tom i Ellie odkryli, iż ciało Cheeky’ego jest pokryte czerwonymi plamami. Z tego powodu bohaterowie książki udali się na wizytę do lekarza. Po badaniu dłoni, rąk, stóp i nóg lekarz odkrył, że ślady na skórze Cheeky’ego nie są objawem choroby, a jedynie skutkiem wspinania się na drzewa wiśni. W ramach tej historyjki dziecko zapoznało się również z pojęciami „w górę” i „w dół”.
Podczas zajęć śpiewaliśmy również piosenki, takie jak My body czy Cheeky’s treetop dance. Każdej z nich towarzyszą odpowiednie gesty. Warto zachęcić dziecko, aby wspólnie z Wami śpiewało te piosenki w domu i pokazało Państwu, jak odgrywać ich treść.
Poniżej zamieszczam teksty piosenek, dzięki którym możecie utrwalać język angielski z dziećmi w domu.
My body
And fingers and nose,
And tummy and toes,
Cheeky’s treetop dance
Swing your arms
Swing your legs
Stretch your hands
Down the tree.
Życzę Państwu i dzieciom wiele przyjemności z wspólnego utrwalania słownictwa poznanego na zajęciach języka angielskiego.
Pozdrawiam,
Grażyna Krygier

Szanowni Państwo,

W tym roku Wasze dziecko rozpoczęło swoją przygodę z językiem angielskim w towarzystwie sympatycznej małpki Cheeky – bohatera podręcznika Cheeky Monkey 2. Cheeky mieszka z rodzeństwem: Tomem i Ellie. Wraz ze swoim przyjacielem, lwem Rorym, przeżywa w swoim miasteczku różne przygody i spotyka wiele ciekawych postaci. Podczas pracy z kursem Cheeky Monkey 2 kontakt z żywym językiem zapewniają dzieciom historyjki, piosenki i zabawy, a także stymulujące gry i ćwiczenia. Dokładam wszelkich starań, by przygoda, jaką jest nauka języka angielskiego, była dla Państwa dziecka pozytywnym i dającym dużo radości doświadczeniem.
W każdym rozdziale Państwa dziecko będzie miało okazję zapoznać się z nową historyjką. Małpka Cheeky występuje we wszystkich opowieściach, a w niektórych przygodach towarzyszą jej również dzieci: Tom i Ellie, a także lew Rory. Historyjki dotyczą tematów związanych z codziennym życiem, tak by Państwa dziecko mogło odnieść je do swoich doświadczeń.
Dzieci będą czyniły stałe postępy w nauce. Na początkowych etapach nie należy od nich oczekiwać rozwiniętych wypowiedzi w języku angielskim. Istotą kursu Cheeky Monkey 2 jest przede wszystkim rozumienie języka. Wraz ze stopniowym otwieraniem się na nowe słownictwo i wyrażenia, dzieci zaczną reagować z większą pewnością i nabędą zdolność do samodzielnego formułowania prostych wypowiedzi w języku angielskim.
Serdecznie zachęcam Państwa do zaangażowania się z entuzjazmem w proces nauki Waszego dziecka, nawet jeśli nie znają Państwo języka angielskiego. Docenianie wysiłków, jakie dziecko wkłada w swoją pracę w domu i na zajęciach, pozytywnie wpłynie na jego motywację i pewność siebie.
Mam nadzieję, że obserwowanie, jak Państwa dziecko nabiera pewności siebie w języku angielskim, sprawi Państwu wiele radości.
Pozdrawiam,
Grażyna Krygier