Język angielski – Przyrodnicy

Szanowni Państwo,

W tym roku Wasze dziecko rozpoczęło swoją przygodę z językiem angielskim w towarzystwie sympatycznej małpki Cheeky – bohatera podręcznika Cheeky Monkey 1. Cheeky mieszka z rodzeństwem: Tomem i Ellie. Wraz ze swoim przyjacielem, lwem Rorym, przeżywa w swoim miasteczku różne przygody i spotyka wiele ciekawych postaci. Podczas pracy z kursem Cheeky Monkey 1 kontakt z żywym językiem zapewniają dzieciom historyjki, piosenki i zabawy, a także stymulujące gry i ćwiczenia. Dokładam wszelkich starań, by przygoda, jaką jest nauka języka angielskiego, była dla Państwa dziecka pozytywnym i dającym dużo radości doświadczeniem.
W każdym rozdziale Państwa dziecko będzie miało okazję zapoznać się z nową historyjką. Małpka Cheeky występuje we wszystkich opowieściach, a w niektórych przygodach towarzyszą jej również dzieci: Tom i Ellie, a także lew Rory. Historyjki dotyczą tematów związanych z codziennym życiem, tak by Państwa dziecko mogło odnieść je do swoich doświadczeń.
Dzieci będą czyniły stałe postępy w nauce. Na początkowych etapach nie należy od nich oczekiwać rozwiniętych wypowiedzi w języku angielskim. Istotą kursu Cheeky Monkey 1 jest przede wszystkim rozumienie języka. Wraz ze stopniowym otwieraniem się na nowe słownictwo i wyrażenia, dzieci zaczną reagować z większą pewnością i nabędą zdolność do samodzielnego formułowania prostych wypowiedzi w języku angielskim.
Serdecznie zachęcam Państwa do zaangażowania się z entuzjazmem w proces nauki Waszego dziecka, nawet jeśli nie znają Państwo języka angielskiego. Docenianie wysiłków, jakie dziecko wkłada w swoją pracę w domu i na zajęciach, pozytywnie wpłynie na jego motywację i pewność siebie.
Po pierwszym miesiącu nauki języka angielskiego Wasze dziecko z sukcesem ukończyło pierwszy rozdział podręcznika Cheeky Monkey 1. Zapoznało się z głównym bohaterem kursu, czyli małpką Cheeky, oraz jego przyjaciółmi: lwem Rorym, Tomem i Ellie. W ramach tego rozdziału Państwa dziecko poznało strukturę zajęć języka angielskiego, w tym piosenki Hello i Bye-bye, które sygnalizują początek i koniec każdej lekcji, a także inne stosowane rutynowo rymowanki.
Tematem przewodnim rozdziału są części ciała. Wasze dziecko wysłuchało historyjki Look at me!, w której Cheeky i Rory spędzają dzień w wesołym miasteczku. Odwiedzają gabinet krzywych luster, powiększających niektóre części ciała. W ramach tej historyjki dziecko zapoznało się również z pojęciami „duży” i „mały”. Podczas zajęć śpiewaliśmy również piosenki, takie jak My body czy Big and small. Każdej z nich towarzyszą odpowiednie gesty. Warto zachęcić dziecko, aby wspólnie z Wami śpiewało te piosenki w domu i pokazało Państwu, jak odgrywać ich treść.
Poniżej zamieszczam teksty piosenek, dzięki którym możecie utrwalać język angielski z dziećmi w domu.
My body
And fingers and nose,
And tummy and toes,
Big and small
Big tummy, big tummy
Pointing at you!
Big tummy, big tummy
Pointing at you!
Small ears, small ears
Listening to you!
Small ears, small ears
Listening to you!
Big eyes, big eyes
Looking at you!
Big eyes, big eyes
Looking at you!
Small toes, small toes
Walking to you!
Small toes, small toes
Walking to you!
Mam nadzieję, że obserwowanie, jak Państwa dziecko nabiera pewności siebie w języku angielskim, sprawi Państwu wiele radości.
Pozdrawiam,
Grażyna Krygier