PROJEKT PALMA

PROJEKT   PLASTYCZNO KONSTRUKCYJNY

PALMA WIELKANOCNA

Miejsce wydarzenia:  Przedszkole nr 21 „Akademia Pana Kleksa”

Czas trwania/ realizacja końcowa: marzec/kwiecień

Przewidziana prezentacja dzieła.

Cele projektu:

• wyrażenie rozumienia świata, zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu za pomocą komunikatów pozawerbalnych: tu: impresji plastycznych i konstrukcyjnych
  • praca związana z aktualną porą roku i świętami wielkanocnymi
  • nawiązanie i utrwalanie tradycji świątecznych, kształtowanie postaw patriotycznych
  • kreatywność, rozwijanie wyobraźni, zmysłu estetycznego,
  • doskonalenie sprawności manualnych
  • kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, z rodziną, tworzenia prac                  o charakterze wspólnego wytworu.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich grup wiekowych Przedszkola nr 21 „Akademia Pana Kleksa”.
  2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej jako wytworu wspólnego wszystkich grup (forma przestrzenna).
  3. Technika prac/ elementów jest dowolna. Zachęcamy do łączenia technik, eksperymentowania.
  4. Zachęcamy do udziału rodziców, dziadków. Wspólnie wykonane elementy palmy: gałązki, kwiaty, listki itp. należy przynieść do końca marca do przedszkola do swojej grupy.
  5. Zostaną one umocowane na specjalnym stelażu.
  6. Informacja z przebiegu konkursu zostanie umieszczona na stronie www. przedszkola.
  7. Ekspozycja palmy odbędzie się w holu lub przed przedszkolem (w zależności od aury).

Serdecznie zapraszamy do udziału! J

Elżbieta Bochińska i Paulina Klak.