Witamy w Akademii Pana Kleksa!

374

Przedszkole mieści się w budynku wolno stojącym. Rozległy ogród przedszkolny spełnia dwie funkcje: dydaktyczną – jest miejscem zajęć wynikających z ekologicznego profilu przedszkola oraz sportowo – rekreacyjną. Sale dydaktyczne są przestronne, słoneczne, kolorowe, wyposażone w zabawki, kąciki tematyczne i zestawy gier edukacyjnych. Wykwalifikowana kadra stwarza dobre warunki dla rozwoju dziecka w miłej i serdecznej atmosferze. W trakcie realizowanych programów i projektów edukacyjnych dzieci uzyskują kompetencje ważne w dalszym etapie kształcenia. Absolwent naszego przedszkola jest dzieckiem twórczym, śmiałym, otwartym i poszukującym.

Realizowany program rozwoju oraz profil ekologiczny pozwala nam zaistnieć w wielu różnorodnych przedsięwzięciach. Za program ekologiczny i udział w projekcie “Raban – recykling, a nie bałagan” nasza placówka otrzymała CERTYFIKAT. Przedszkole posiada również CERTYFIKAT „Przedszkola z klimatem”. Bierzemy udział w konkursie “Zielony Poznań” . Celem udziału w projekcie jest pozyskiwanie i upiększanie terenów zielonych wokół przedszkola. Efektem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz piękny, zmieniający swój wygląd ogród. Wśród licznych nagród szczególnie cenną jest Statuetka Poznańskiego PEGAZA oraz Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, które przedszkole otrzymało jako jedyne w województwie za wybitne osiągnięcia, społeczne i organizacyjne. W naszym dorobku jest wiele nagród, dyplomów, podziękowań za udział w konkursach, przeglądach i akcjach charytatywnych. Gazetka Przedszkolna “KLEKSIK”, którą wydajemy od 1994 r., spełnia rolę informacyjną oraz wspomaga współpracę przedszkola i rodzica. Szczególnie ważnym osiągnięciem w naszej pracy jest bogaty kalendarz imprez, wynikających z tradycji i historii naszego przedszkola.

Godło Orła Białego
Herb miasta Poznań
Samorząd Pomocniczy miasta Poznań