Akademia Pana Kleksa - Przedszkole nr 21 w Poznaniu

Projekt patriotyczny „Niepodległa Akademia”

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości zakończyliśmy dziś nasz projekt pod tytułem „Niepodległa Akademia”, który w naszej Akademii był realizowany od 2giego listopada.

Przez cały okres trwania projektu dzieci poznawały historię Polski i z wielkim zapałem przygotowywały rozmaite prace związane ze Świętem Niepodległości: m.in. rozetki, projekt drzewa oraz historyjkę obrazkową na podstawie legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Dzieci ze wszystkich grup pilnie uczyły się pieśni patriotycznych, które zaprezentowały na festiwalu piosenki patriotycznej, a następnie cała Akademia odśpiewała wspólnie hymn narodowy o symbolicznej godz. 11:11 (w ramach akcji „Szkoła do hymnu”).

Na koniec dnia nasze Panie z kuchni przygotowały pyszne rogaliki, oczywiście z flagą Polski 🙂

Wirtualny spacer

Skip to content

Ta strona korzysta z plików cookies. więcej informacji

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli będziesz nadal korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję”, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij