Szpaczki

Witam na stronie Szpaczków. Tutaj będziemy przedstawiać Państwu co dzieje się w naszej grupie.
Będziemy dzielnie poznawać przedszkole, uczyć się współpracy z innymi dziećmi, poznawać  zasady obowiązujące
w przedszkolu, a przede wszystkim świetnie się bawić….

Jako najmłodsza grupa dzielnie znosimy trudny proces adaptacji. Próbujemy pierwszych wspólnych zabaw, chętnie uczestniczymy w zajęciach edukacyjnych. Bardzo aktywnie i chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych, plastycznych, muzycznych.

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc wrzesień w grupie Szpaczki (3-latki)

1.Poznanie przedszkola, sali zabaw, oraz innych miejsc, takich jak: łazienka, szatnia oraz plac zabaw.
2.Kształtowanie umiejętności wspólnej zabawy (korzystanie ze wspólnych zabawek , kącików zainteresowań), umiejętne dzielenie się przestrzenią do zabawy oraz zabawką.
3.Wyrabianie umiejętności radzenia sobie z emocjami podczas rozstania z rodzicami.
4.Kształtowanie umiejętności informowania opiekunów o własnych potrzebach i problemach.
5.Poznanie kodeksu zachowania ilustrowanego obrazkami (kulturalne jedzenie, toaleta, wspólna zabawa).

Piosenka  na wrzesień :

Jestem sobie przedszkolaczek

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,

Mamy tu zabawek wiele,
Razem bawić się weselej,
Bo kolegów dobrych mam,

Mamy klocki, kredki, farby,
To są nasze wspólne skarby,
Bardzo dobrze tutaj nam,
Ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,
Ten się do nas nie nadaje,
Niechaj w domu siedzi sam,